Природа

Природа Марке дивовижна – море поєднується з красою лісів, пагорбів та гір.

180 кілометрів морського узбережжя настільки різноманітні, що кожен турист знайде собі курорт за смаком: піщані, галькові і змішані пляжі розташовані в невеликих бухтах, а 26 прибережних міст пропонують розвинену інфраструктуру для відпочинку. Скелясті береги і найчистіша вода блакитного кольору зачаровують своєю красою.

 

Рекомендуємо відвідати відомий «оксамитовий» пляж в Сенигалії - Сан-Бенедетто-дель-Тронто з 7000 пальмами уздовж набережної. 

На території регіону розташовані кілька національних природних та регіональних парків, заповідники і заказники – метою організації яких є збереження унікальної природи Марке. Гори і рівнини, ущелини та ріки, створюють неповторний природний ландшафт. Для любителів екотуризму та природи, регіон Марке – ідеальний вибір для відпочинку. Крім піших, велосипедних та кінних прогулянок організовуються мандрівки в гори і на територію національних парків. Пропонується сплав по гірських річках на рафті або каяку.

Міста Габічче-Маре і Пезаро розташовані на території природного парку Монте-Сан-Бартоло. Парк простягається до міста Каттоліка. На території Монте-Сан-Бартоло розташовані численні виноградники, а скелі підбираються близько до берега і з їх вершин відкриваються чарівні види на море. У парку ростуть рідкісні рослини.

На південь від Анкони знаходиться гора Конеро, на схилах якої розташований природний парк Монте-Конеро. Мис глибоко врізається в море, гора і довколишні пагорби входять до складу заповідника. Ландшафти парку – це горби, дюни, долини і скелі; тваринний і рослинний світ дуже різноманітний: численні птахи, ласки, лисиці ховаються в густих заростях ялівцю, живуть у кронах дубів і олив. По території парку проводяться цікаві піші, кінні та велосипедні прогулянки – екскурсії, також є гольф-поле.

Прибережна частина також входить до складу парку: тут розташовані бухта Портоново, міста Сироло і Нумана. Окрім прекрасних пляжів та мальовничої природи, Сироло і Нумана знамениті стародавньою історією та багатою мистецькою і культурною спадщиною. А в бухті Портоново є фортеця часів Наполеона і відокремлені пляжі, розташовані в бухтах біля підніжжя гори.

У регіональному парку Голи-делла-Росса і Фразассі розташований унікальний комплекс печер Фразассі: це найдовші печери в Італії, з величним центральним залом, в якому міг би поміститися навіть собор в Мілані. Майстерне підсвічування сталактитів і сталагмітів показує, наскільки природа може бути винахідлива і талановита.